Konferencja

KIEDY? 

wiosna 2021! Z uwagi na pandemię koronawirusa data konferencji jest przełozona

GDZIE?

miejsce poznacie już wkrótce!

DLA KOGO JEST KONFERENCJA POLKI W MEDYCYNIE?

To pierwsza konferencja w historii polskiej medycyny poświęcona rozwojowi zawodowemu kobiet pracujących w ochronie zdrowia. 

Poruszane tematy są kierowane do lekarek i studentek medycyny ostatnich lat. Jest dla wszystkich tych, którzy uważają, że wspieranie kobiet w medycynie jest ważne i dla tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Jest dla nas 😉

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ POLKI W MEDYCYNIE?

Program jest podzielony na 4 sesje, aby każdy mógł znaleźć tematy wyjątkowo ważne dla siebie. 

POLKI W NAUCE

Ta sesja będzie o stawianiu pierwszych kroków w karierze naukowej, bo wiadomo, że do łatwych one nie należą. Porozmawiamy o tym, czy warto pisać doktorat, jak znaleźć swojego mentora? Jakie są jasne, ale też te ciemne strony pracy na uczelni? 

POLKI W KLINICE

Specjalistki z różnych dziedzin medycyny opowiedzą o swoim doświadczeniu w pracy klinicznej, przejdziemy przez ortopedię, ginekologię po rehabilitację. Jakie wyzwania niesie ze sobą prowadzenie zespołu oraz czy w medycynie istnieje szklany sufit?

MATKI LEKARKI 

Podyskutujmy o tym, jak łączyć pracę zawodową z obowiązkami domowymi. Czy urlop macierzyński to koniec kariery, a może dopiero początek? Ścieżek kariery jest wiele – można obok pracy medycznej prowadzić firmę, zajmować się dziennikarstwem, nasze prelegentki są tego przykładem! 

WSPARCIE KOBIET 

Ważny temat dotyczący praw kobiet, mobbingu, jak reagować, gdy się z nim spotkamy? Mamy dowiedzą się o prawach pracowniczych im przysługujących, pracy w mniejszym wymiarze godzin, dyżurowaniu w ciąży. 

Wiele nurtujących tematów zostanie poruszonych podczas dyskusji, na które przeznaczyliśmy większość czasu konferencji. Będziemy słuchać naszej publiczności!

PROGRAM

POLKI W NAUCE 10:00

 • W jaki sposób kobiety na świecie wspierają się w pracy naukowej? lek. Małgorzata Osmola 10:00-10:15 
 • Kobiety dla nauki – nauka dla kobiet. prof. Agnieszka Cudnoch- Jędrzejewska 10:15-10:30
 • Praca na uczelni – jasne i ciemne strony.  lek. Anna Brodziak 10:30-10:45
 • Dyskusja 10:45-11:15

POLKI W KLINICE 11:30

 • Zabiegówki – jakie wyzwania stoją przed kobietami? lek. Katarzyna Pikulska 11:30-11:45
 • Kierowanie kliniką, wyzwania w kierowaniu zespołem. prof. Beata Tarnacka  11:45-12:00
 • Szklany sufit – dlaczego pomimo feminizacji medycyny na stanowiskach kierowniczych przeważają mężczyźni? Czy trudno jest być dyrektorem medycznym dużej firmy? dr n. med. Katarzyna Skórzewska 12:00-12:15
 • Dyskusja 12:15-12:45

MATKI LEKARKI 13:15

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. lek. Dorota Bębenek 13:15-13:30
 • Łączenie pracy klinicznej z życiem rodzinnym. dr n. med. Agata Malenda 13:30-13:45
 • Lekarka, ale robię coś jeszcze – prowadzenie firmy. lek. Victoria Perovic-Kaczmarek 13:45-14:00
 • Kobieta w medycynie – jak rozłożyć siły na długi dystans? dr n. med. Krystyna Knypl 14:00-14:15
 • Dyskusja 14:15-14:45

WSPARCIE KOBIET 15:00

 • Mobbing, czy da się przed nim chronić? 15:00-15:15 Flow Academy
 • Jak chronić się przed wypaleniem zawodowym? mgr Ilona Stankiewicz 15:15-15:30
 • Prawa pracownicze kobiet. Możliwość robienia specjalizacji na 1/2 etatu, odmowy dyżurowania w ciąży. lek. Maria Kłosińska 15:30-15:45
 • Dyskusja 15:45-16:30

REJESTRACJA

Rejstracja będzie się odbywać przez OIL Warszawa,
https://izba-lekarska.pl/

We wrześniu zostanie otwarta rejestracja na wydarzenie!

Bardzo ważnym elementem konferencji jest możliwość przyjścia z dzieckiem – w wózku, czy z dzieckiem pozostającym pod opieką rodziców, lub dzieckiem, które zostanie pod opieką opiekunki. Chcemy pokazać, że można zapraszać mamy na konferencje i zorganizowanie tego nie jest wcale dużym wyzwaniem. 

Chcemy, żeby możliwość przyjścia z dzieckiem stała się standardem dużych konferencji medycznych. Nie izolujmy mam (rodziców) od świata medycznego! 

Dziękujemy OIL za współorganizację i pokazanie, że wspieranie rozwoju zawodowego kobiet jest bardzo ważne!

PRELEGENTKI

lek. Małgorzata Osmola

lek. Małgorzata Osmola

lek. Małgorzata Osmola, rezydentka onkologii klinicznej, świeżo upieczona słuchaczka Szkoły Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Małgorzata na konferencji poprowadzi wykład “w jaki sposób na świecie kobiety wspierają się w pracy naukowej?” Zaczniemy od stawiania pierwszych kroków w nauce, skończymy na wystąpieniach na międzynarodowych konferencjach.

To będzie niezwykła inspiracja! 

Małgorzata dużą część edukacji i pracy zawodowej spędziła za granicą, odbyła program ERASMUS w Bordeaux, liczne praktyki w szpitalach we Francji 🇫🇷 Jak sama mówi, bardzo ważnym elementem jej rozwoju był wolontariat medyczny w Rwandzie. Spędziła 4 miesiące pracując w małym szpitalu. Tam przekonała się, co to znaczy prawdziwa medycyna, odkryła jak ważna jest współpraca w zespole, wzajemne wspieranie się, a także branie spraw w swoje ręce i realizacja projektów poprawiających jakość pracy. 

Po powrocie, rozpoczęła pracę jako lekarz rezydent w dziedzinie onkologii klinicznej. Pisze artykuły dla profesjonalistów ale też dla pacjentów przybliżając temat raka. Uwielbia pracować ze studentami medycyny. Ma na swoim koncie wystąpienia na międzynarodowych konferencjach, w tym MASCC.

Po Polkach w medycynie planuje kolejne projekty, wspierające kobiety oraz rozwój kariery naukowej na arenie międzynarodowej.

prof. dr hab n. med. Agnieszka Cudnoch- Jędrzejewska

prof. dr hab n. med. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, lekarz, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i hipertensjologii.

Kierownik Katedry i Zakładu Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej, prodziekanem ds. studenckich I, II i III roku I Wydziału Lekarskiego WUM w kadencji 2016-2019. Od 2015 wiceprzewodnicząca Komitetu Nauk Fizjologicznych i Farmakologicznych PAN, członek American Physiology Society, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego oraz Sekcji Kardiologii Eksperymentalnej PTK.

Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z kardioonkologią, regulacją ciśnienia tętniczego oraz czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego ➡️cała gama czynników cywilizacyjnych – stres, niezdrowa dieta, nadciśnienie tętnicze. .

W trakcie swojej kariery odbyła szereg staży zagranicznych połączonych z prowadzeniem wykładów na europejskich uczelniach medycznych m.in. w Finlandii, Austrii, Portugalii oraz we Włoszech. Była wielokrotnie nagradzana indywidualnymi i zespołowymi nagrodami Ministra Zdrowia i Rektora #WUM. Jest promotorem 6 przewodów doktorskich oraz opiekunem grantów badawczych młodych naukowców – Preludium, Diamentowy Grant.

Inicjuje i organizuje konferencje naukowe – Sympozjum Sekcji Kardiologii Eksperymentalnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Komitetu Nauk Fizjologicznych i Farmakologicznych Polskiej Akademii Nauk a także Konferencji Naukowych I Wydziału Lekarskiego. Recenzuje artykuły naukowe w pismach krajowych i zagranicznych‼️Bardzo ważna jest dla niej praca ze studentami, zasiada w jury konkursowym i recenzuje prace na studenckich konferencjach naukowych.

lek. Anna Brodziak

lek. Anna Brodziak

Lek. Anna Brodziak, lekarka w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej w Centrum Onkologii- Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Pracę kliniczną łączy z pracą naukową oraz dydaktyczną w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dr Brodziak jest świetnym nauczycielem akademickim, znalazła się na tegorocznej liście 100 najwyżej ocenianych wykładowców WUM, plasując się na 60 miejscu❗️Jest autorką artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach naukowych ➡️ publikowała m.in w NATURE‼️

Jako laureatka konkursu ,,Onkogranty” organizowanego przez Polską Ligę Walki z Rakiem współtworzyła raport oceniający stan prawny i rozwiązania legislacyjne dotyczących medycyny alternatywnej i komplementarnej na świecie. W swoim wykładzie postara się podzielić swoim doświadczeniami związanymi z pracą na uczelni medycznej oraz przybliżyć wyzwania i perspektywy wiążące się z prowadzeniem działalności naukowej i dydaktycznej.

lek. Katarzyna Pikulska

lek. Katarzyna Pikulska

Tej osoby nie trzeba nikomu przedstawiać! Wojowniczka, silny charakter, twarz protestu rezydentów, ale też lekarka pracująca na co dzień w zabiegówce – ortopedii.

Jej prezentacja skierowana będzie do tych, którzy swoją karierę widzą w specjalizacji zabiegowej.

Będzie opowiadać jak pracuje się w zespole zabiegowym, które najczęściej zdominowane są przez mężczyzn. Jakiego poświęcenia wymaga ta praca, jakie są jej wymagania, ale też możliwości rozwoju? Co w zespole zabiegowym robi kobieta? W czym jesteśmy dobre? Jak wykorzystuje się kobiece zalety w tej pracy?

Czy praca w zabiegówkach ma jakieś zagrożenia, szczególnie dla kobiet? .

Doświadczenie zawodowe Doktor Pikulskiej jest imponujące, kilkakrotnie wyjeżdżała jako wolontariuszka na misje medyczne, w tym do ogarniętego wojną Iraku, gdzie współpracowała z lokalnymi lekarzami pod okiem organizacji PCPM Planuje kolejne wyjazdy‼️

Publicznie znana jest jako twarz Protestu Rezydentów i lekarka która pozwała TVP.

O oskarżeniach TVP mówiła – Bolało. Najbardziej to, że to było ewidentne kłamstwo i manipulacja. Znacie tę historię – rezydenci uczestniczą w proteście głodowym, ale tak naprawdę stać ich na luksusowe wakacje. Tak w mediach zostały przedstawione zdjęcia Dr Pikulskiej z misji medycznej w Kurdystanie i Tanzanii. Czy medialna walka w sądzie to duże wyzwanie? Czy towarzyszy temu stres? Jak sobie z nim radzi i kto ją wspiera? O tym juz niedługo na naszej konferencji ‼️

prof. dr hab n. med. Beata Tarnacka

prof. dr hab n. med. Beata Tarnacka 

Profesor Beata Tarnacka podczas konferencji opowie nam o wyzwaniach kierowania kliniką i kierowaniu zespołem.

prof. Tarnacka ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, odbywała staże zagraniczne w Niemczech. Jest specjalistką w dziedzinie neurologii i rehabilitacji medycznej. ⬇️⬇️⬇️

Obecnie kieruje Kliniką Rehabilitacji Narodowego Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji (NIGRIR) oraz Kliniką Rehabilitacji WUM. W trakcie kariery zawodowej odbywała staże zagraniczne w Niemczech. Jej zainteresowania medyczne to rehabilitacja pacjentów z chorobami neurologicznymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych.

dr n. med. Katarzyna Skórzewska

dr n. med. Katarzyna Skórzewska

dr n. med. Katarzyna Skórzewska jest lekarką, specjalistką w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz specjalistką w dziedzinie endokrynologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, następnie pracowała naukowkowo na Uczelni, na stanowiskach asystenta i adiunkta w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej. .

Od 2015 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora medycznego ds przychodni specjalistycznych w Centrum Medycznym ENEL-MED S.A.

Dba o bezpieczeństwo medyczne pacjentów leczonych w 30 placówkach medycznych w całej Polsce‼️nadzoruje merytorycznie pracę ponad 1000 lekarzy‼️Autorka wielu publikacji naukowych w periodykach polskich i zagranicznych oraz artykułów popularnonaukowych, redaktor medyczny serwisu internetowego dla pacjentów www.enelzdrowie.pl

W czasie oczekiwania na konferencję, polecamy lekturę artykułów!

lek. Dorota Bębenek

lek. Dorota Bębenek

Lek. Dorota Bębenek – założycielka grupy wsparcia Matka Lekarka.

Jej pasją jest medycyna oparta na faktach. EBM, której tajniki poznawała podczas szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Pediatrii, wykorzystuje w codziennej pracy w oraz ambulatorium pediatrycznym. Szuka kompromisu między wytycznymi, algorytmami oraz sztuką medyczną. 

Jej pasją jest pediatria i – nieodłącznie z tą dziedziną związane – karmienie naturalne.

Współpracuje z Centrum Nauki o Laktacji.

Prywatnie mama-chustoświrka dwóch córek, które nieustannie uczą ją i jej męża życia w duchu rodzicielstwa bliskości. 

Podczas konferencji przestawi zawiłości związane z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim, dylematach z tym związanych, i możliwościach radzenia sobie z diametralną zmianą stylu życia, gdy zazdrosna medycyna musi się podzielić z dziećmi.

dr n. med. Agata Malenda

dr n. med. Agata Malenda

Dr n. med. Agata Malenda jest lekarką, specjalistką chorób wewnętrznych, wolontariuszką w trakcie specjalizacji z hematologii. Prywatnie spełniona żona i matka dwóch synów. Jak sama twierdzi rodzina jest jej miłością, zaś medycyna pasją, dlatego każdego dnia robi co może, aby realizować się na obydwu frontach. ⬇️⬇️⬇️

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła w Zakładzie Immunologii #WUM, co pozwoliło jej na zapoznanie się z naukową stroną misji lekarskiej oraz zaskutkowało obroną pracy doktorskiej ‼️

Nie wyobrażała jednak sobie pracy wyłącznie z hodowlami komórkowymi, dlatego kolejne kilka lat spędziła w IHIT realizując program specjalizacji z chorób wewnętrznych oraz równolegle prowadząc badania kliniczne i naukowe. Aktualnie pracuje głównie klinicznie jako wykwalifikowana internistka w Oddziale Chorób Wewnętrznych, realizuje program specjalizacji z hematologii oraz spełnia się w roli lekarza hospicjum domowego. .

Medycyna, to dla niej przede wszystkim ludzie, dba więc o to, aby obejmować ich kompleksową opieką i każdego traktować indywidualnie.

W ramach konferencji opowie nam czy łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym jest możliwe? ➡️Jakie są zalety oraz wady takiej kombinacji? Czy aby czuć się dobrze w domu, konieczna jest rezygnacja z kariery czy może istnieją sposoby, aby realizować swoje cele wciąż rozpoznając twarze współdomowników? 😂 Poza podzieleniem się doświadczeniem własnym, chętnie poprowadzi dyskusję o wrażeniach innych uczestników konferencji.

lek. Victoria Perovic-Kaczmarek

lek. Victoria Perovic-Kaczmarek

Nadmiar obowiązków? Potrzeba świetnej organizacji? Nasza kolejna prelegentka lek. Victoria Perovic-Kaczmarek coś o tym wie ! 

Victoria jest rezydentką rehabilitacji medycznej, łączy pracę kliniczną z pracą ze studentami, ale również świetnie odnajduje się jako biznes-woman 👏🏻. Od 3 lat prowadzi wraz z mężem firmę le_pampuch z produktami dla dzieci. 

Jak mówi: Prowadzenie firmy to dla mnie oderwanie i relaks po pracy w szpitalu i obowiązkach domowych. Traktuję to też jako realizację mojej artystycznej duszy, przez tworzenie coraz to nowszych produktów dla dzieci.

Victoria to absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, osiadła w Polsce po latach spędzonych w Niemczech i Hiszpanii. Mówi biegle w 5 językach.
Swoje umiejętności translatorskie wykorzystuje do tłumaczenia podręczników medycznych. Wraz z mężem @tata_stomatolog napisała podręcznik przygotowujący do Lekarskiego Dentystycznego Egzaminu Końcowego (DentoLEK). Lubi spełniać się naukowo, jest asystentką w Klinice Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 📖

Miłością jej życia mąż Michał i córka Lena. Uwielbia podróżować ➡️Jej ulubione miejsce na Ziemi to Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych (VEGAS!) 🏄🏻‍♀️Jest uzależniona od słońca. 

Podczas prezentacji opowie o satysfakcji płynącej z prowadzenia firmy, ale też o chwilach “chęci rzucenia tego wszystkiego”, o konieczności perfekcyjnej organizacji swojego czasu w celu połączenia obowiązków.

dr n. med. Krystyna Knypl

dr n. med. Krystyna Knypl

Dr n. med. Krystyna Knypl jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1968).

Uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii, ma także tytuł European Society of Hypertension specialist.

Po wielu latach praktyki szpitalnej zdecydowała się rozpocząć drugą karierę w dziennikarstwie i literaturze 📖Zachowuje przy tym aktywne prawo wykonywania zawodu lekarza.

Dziennikarstwo: Opublikowała 795 artykułów‼️ i 18 książek beletrystycznych, naukowych i popularnonaukowych. Od 2007 roku jako @mimax2 prowadzi fotoblog, na którym przedstawiła około 15 tysięcy fotografii. Od 2012 roku redaguje i wydaje miesięcznik non profit ➡️Gazeta dla Lekarzy. Od 2016 jest felietonistką portalu Sermo, największej społeczności lekarskiej w internecie skupiającej przedstawicieli 150 krajów. W swoich artykułach i książkach promuje zdrowy styl życia. W uznaniu zasług na tym polu w 2014 roku otrzymała World Hypertension League Award for Notable Achievement in Dietary Salt Reduction at Population Level. 

Od czasu do czasu pisze wiersze, w jednym z nich dzieli się takim spostrzeżeniem:

Elektryka prąd nie tyka,
A lekarza, to się zdarza,
Że choroba grzmotnie w łeb,
Kiedy żyje on jak kiep!

W swoim wykładzie podzieli się wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat planowania kariery w medycynie na długim dystansie przy zachowaniu dobrej kondycji.

Flow Academy

Flow Academy

Flow Academy – To Akademia Psychologii Sportu, w której pracują psycholożki z doświadczeniem zawodniczym w sporcie wyczynowym.

Założycielką jest Zofia Szawernowska – Sport i Psychologia dyplomowany psycholog sportu, zawodniczka Brazylijskiego Jiu Jitsu, 3-krotna Mistrzyni Świata w Grapplingu, 5-krotna mistrzyni Europy, mama 2 letniej Stefanii. Jako zawodniczka osiągająca sukcesy w uważanej za typowo męską dyscyplinie sportu oraz spełniona mama i partnerka chętnie dzielę się swoimi sposobami na łączenie wielu obowiązków i prowadzenie w pełni satysfakcjonującego życia.

Alicja Czechowska jest dypolomowanym psychologiem, terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem brazylijskiego jiu jitsu dzieci i młodzieży. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą pomagając im pokonać trudności rozwojowe, psychoruchowe oraz zaszczepiając w nich pasję i miłość do aktywności fizycznej. Zwolenniczka podejścia holistycznego na co zwraca dużą uwagę w swojej pracy, tak aby zmaksymalizować wyniki na wszystkich płaszczyznach i dążyć do stanu równowagi.

Misją Akademii jest pomaganie innym w budowaniu pewności siebie oraz wykorzystywaniu w pełni swoich możliwości. Psychologia sportu znajduje szerokie zastosowanie w rozwoju osobistym kobiet, ponieważ pomaga w między innymi w radzeniu sobie z presją otoczenia i wzmacnianiu wiary w swoje umiejętności. Efektem rozwoju umiejętności psychologicznych jest także tworzenie zdrowych i satysfakcjonujących relacji osobistych i zawodowych.

mgr Ilona Stankiewicz

mgr Ilona Stankiewicz

Ilona Stankiewicz – jestem mgr psychologii klinicznej, psychoonkologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie ‘’Umierać po ludzku’’ dla wolontariuszy hospicyjnych,  już w liceum miałam okazję wyjechać i zobaczyć z bliska pracę jednego z wzorcowych hospicjów w Anglii.

W trakcie studiów byłam wolontariuszką na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w IMiD współpracując z Fundacją Spełnionych Marzeń, a także  przez kilka lat koordynowałam wolontariat w Klinice Nowotworów Płuc w Centrum Onkologii w Warszawie, współpracując z Fundacją Dobrze Że Jesteś, co dało mi porównanie pracy z osobami dorosłymi i dziećmi.  Napisałam także pracę magisterską nt. Podmiotowych zasosbów zdrowia u osób chorych na nowotwory płuc.

Współpracowałam ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Odbyłam  staż w Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa. W trakcie studiów z psychoonkologii, odbyłam praktyki kliniczne w Klinice Hematologii w Krakowie.

Obecnie pracuję w Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych  UCK WUM, gdzie wspieram psychologicznie pacjentów oraz ich rodziny na każdym  z etapów leczenia. Prowadzę także zajęcia fakultatywne dla studentów. Współpracuję z Fundacją Rak’n roll wspierając  pacjentów i ich bliskich w Telefonie Zaufania. ‼️Moje główne cele na przyszłość to rozwój w zakresie psychoterapii oraz rozwój naukowy w zakresie badania potrzeb i metod wspierających pacjentów hematoonkologicznych przebywających w izolacji, a także badanie potrzeb personelu medycznego.

Ścisła współpraca z onkologami i hematologami uświadomiła mi, że potrzeba zwrócenia uwagi na kwestię wypalenia zawodowego wśród lekarzy  i szukania form wsparcia w tym zakresie jest ogromna i właśnie temu tematowi chciałabym poświęcić swoje wystąpienie.

Prywatnie jestem miłośniczką przyrody, wycieczek rowerowych, muzyki i teatru.

lek. Maria Kłosińska

lek. Maria Kłosińska będzie opowiadać o prawach pracowniczych kobiet, możliwości robienia specjalizacji na 1/2 etatu, odmowy dyżurowania w ciąży. 

ORGANIZATORZY

ORGANIZATORKA:
lek. Małgorzata Osmola 

WSPÓŁORGANIZATORZY
OIL WARSZAWA https://izba-lekarska.pl/

lek. Anna Brodziak
lek. Dorota Bębenek
dr n. med. Agata Malenda
lek. Ewa Kotwica-Strzałek
lek. Małgorzata Nowosad

PATRONAT

Warszawski Uniwersytet Medyczny

https://www.wum.edu.pl/

Portal Hello Zdrowie

https://www.hellozdrowie.pl/

Portal Zwrotnik Raka

https://www.zwrotnikraka.pl/

Termedia Menedżer Zdrowia

https://www.termedia.pl/mz

Portal Będąc Młodym Lekarzem

Portal Będąc Młodym Lekarzem

https://bml.pl/