nasza misja
Polki w medycynie to fundacja wspierająca rozwój kobiet w medycynie.
Przeciwdziałamy dyskryminacji ze względu na płeć. Jako medyczki uczymy o zdrowiu.
Zarząd Fundacji
lek. Małgorzata Osmola
Fundatorka i Prezeska Polek w medycynie, onkolożka, aktywistka
Pracowała w Polsce, Francji i Rwandzie, realizuje polsko-francuski doktorat w tematyce nowotworów przewodu pokarmowego. Największą przyjemność sprawia jej zdobywanie nowych umiejętności i przekazywanie wiedzy dalej.
- Chcę budować poczucie więzi między kobietami i sprawiać, aby w ochronie zdrowia pracowało nam lepiej.
dr n. med. Agata Malenda
specjalistka chorób wewnętrznych i hematologii
Z pasji lekarka hospicjum domowego, członkini Instytutu Dobrej Śmierci. Prywatnie matka trzech synów. W codziennej praktyce stawia na stosowanie najlepszych standardów postępowania medycznego, jak również na komunikację z pacjentem.
- Wierzę, że zespół to nie hierarcha i tytuły, ale różnorodność talentów oraz umiejętności, dzięki którym się dopełniamy.
lek. Aleksandra Gładyś
lekarka, rezydentka radioterapii onkologicznej
Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Naukowo interesuje ją biologia molekularna nowotworów. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii. W Fundacji Polki w Medycynie zajmuje się projektami badawczymi.
- Równe szanse i różnorodność w miejscu pracy są korzyścią dla medyków i pacjentów
Rada Fundacji
Paulina Kukla
elektroradiolożka
Naukowo zainteresowana radioterapią adaptatywną oraz metodami personalizacji radioterapii. W Polkach w Medycynie zajmuje się analityką oraz mediami społecznościowymi.
mgr Anna Woda
pielęgniarka w trakcie specjalizacji rodzinnej
Magister pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji rodzinnej. Entuzjastka rozwijania kompetencji społecznych wśród zawodów medycznych. Promuje higieniczny styl życia i kąpiele leśne. Prowadzi bloga „Higieniczna strona życia” na www.annawoda.pl oraz IG: @higienicznawoda.
dr n. med. Anna Kotlińska
położna
Jest certyfikowaną międzynarodową konsultantką laktacyjną (IBCLC), certyfikowaną doradczynią laktacyjną (CDL) i miofunkcjonalną terapeutką (MYO). Prowadzi klinikę laktacyjną.
dr n. med. Ewa Czapińska-Ciepiela
neurolożka
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem padaczki oraz bólu głowy. pracuje w Centrum Leczenia Padaczki i Migreny www.clpim.med.pl, Prowadzi też badania kliniczne nowych leków przeciwpadaczkowych i przeciwmigrenowych. Zainicjowała edukacyjny portal Okiem Neurologa.
Członkinie Fundacji
lek. Paulina Kumięga
lekarka stażystka
Wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Entuzjastka sztuki komunikacji w medycynie. Dla Polek tworzy treści edukacyjne oraz prowadzi dyskusje dotyczące studentek w medycynie.
lek. Jagoda Hofman-Hutna
lekarka stażystka
Edukatorka i studentka Collegium Invisibile. Przyszła psychiatrka dziecięca, działająca na rzecz destygmatyzacji chorób psychicznych. Jako naukowczyni widzi ogromny potencjał w połączeniu psychiatrii i endokrynologii. Swoją przyszłość zawodową planuje budować w Wiedniu, nie tracąc przy tym kontaktu z polską medycyną. W Fundacji pracuje jako redaktorka tekstów, projektuje badania naukowe i zajmuje się kwestiami współprac i patronatów.
Weronika Sakowiec
studentka kierunku lekarskiego
Aktualnie kończy studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W Polkach w Medycynie odpowiedzialna głównie za oprawę graficzną. Zajmuje się również prowadzeniem mediów społecznościowych i dba o stronę internetową Fundacji.
inż. arch. Kamila Ryszkowska
studentka kierunku lekarskiego
Studiuje medycynę w Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Naukowo interesują ją chirurgia, onkologia i eksploracja kosmosu. Brała udział w projektach badawczych w Rzymie i Brnie. W Polkach w Medycynie jest odpowiedzialna za tworzenie grafik i social media.
lek. Żaneta Zawadzka
lekarka stażystka, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Naukowo zainteresowana symulacją medyczną oraz wpływem zmiany klimatu na zdrowie. W Fundacji Polki w Medycynie zajmuje się newsletterem oraz tworzeniem artykułów.
lek. Anita Klukowska
rezydentka neurochirurgii, doktorantka Vrije Universiteit Amsterdam
Ukończyła studia oraz staż podyplomowy w Wielkiej Brytanii. Naukowo skupia się na chirurgii kręgosłupa. W Fundacji zajmuje się organizowaniem Poranków Mentoringowych z Polkami w Medycynie oraz współpracą ze sponsorami i partnerami oraz koordynuje projekt bezpłatnych konsultacji prawnych dla Polek w Medycynie udzielanych przez Kancelarię Edyty Wasilewskiej.
Współpracują z nami
lek. Aleksandra Śremska
Prezeska ORL Bydgoskiej Izby Lekarskiej
Specjalistka medycyny rodzinnej. Wiceprezeska Woj. Oddziału Kujawsko – Pomorskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Działaczka Porozumienia Rezydentów. Od lat aktywnie zaangażowana w pracę na rzecz środowiska lekarskiego.
Monika Helak
badaczka, publicystka, socjolożka
Zajmuje się polityką społeczną i edukacją. Współpracowała m.in. z Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Instytutem WiseEuropa.
Ewelina Jodkowska
masażystka
Dyplomowana masażystka z doświadczeniem w pracy z dorosłymi i dziećmi. Od wielu lat działa w środowisku zrzeszającym żołnierzy weteranów.
Victoria Ciechowska
Rezydentka anestezjologii i intensywnej terapii
Pisze szczerze i bez ogródek na niewygodne tematy. Koneserka dobrego jedzenia, spacerów w parku i ciepłych uśmiechów.
dr nauk prawnych Katarzyna Syroka-Marczewska
adwokatka
Pracowniczka naukowo-badawcza na Wydziale Prawa i Administracji UW. Prowadzi zajęcia ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz szkolenia w CMKP. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa.
Joanna Mieczkowska-Łowicka
adwokatka
Zajmuje się obsługą prawną polskich i zagranicznych przedsiębiorców oraz organizacji z sektora NGO. Specjalizuje się w prawie spółek i prawie umów handlowych. Wspiera inicjatywy, których celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i promowanie różnorodności.