To My!

Poznaj nas! Polki w medycynie: od lewej: lek. Klaudia Gutowska, lek. Małgorzata Osmola, lek. Aleksandra Śremska oraz Ewelina Jodkowska

To my, entuzjastki, które zdecydowały się na zawalczenie o prawa kobiet w medycynie.
Naszymi działaniami chcemy wspierać rozwój zawodowy kobiet h w ochronie zdrowia. 

KIM SĄ #POLKI W MEDYCYNIE?

lek. Małgorzata Osmola

Małgorzata Osmola jest onkolożką w trakcie specjalizacji, w ramach Szkoły Doktorskiej  WUM realizuje polsko-francuski doktorat w tematyce nowotworów przewodu pokarmowego. Szkolenie specjalizacyjne odbywała częściowo we Francji, pracowała również na misji medycznej w Rwandzie.

Inicjatywa Polki w medycynie i pomysł zorganizowania konferencji wspierającej kobiety wzięły się z osobistego doświadczenia trudności w znalezieniu mentora, który poprowadziłby mnie na początku ścieżki naukowej. Jeżdżąc na konferencje zauważyłam również, że kobiety w polskiej nauce i klinice są zupełnie niewidoczne, niedoceniane, są od „brudnej roboty”. Praca w innych krajach otworzyła mi oczy na to, jak może wyglądać medycyna i traktowanie kobiet. Wymiana doświadczeń z medyczkami pokazała, że każda z nas ma problemy, czasem zupełnie inne, a czasem bardzo podobne. Ale jedno jest pewne, musimy rozmawiać i się wspierać! Świetną okazją do tego jest konferencja Polki w medycynie, którą organizujemy z OIL Warszawa. Serdecznie zapraszamy!

lek. Klaudia Gutowska

Klaudia jest lekarką stażystką i doktorantką WUM. Jej pasją jest endokrynologia, innowacje w
medycynie i prawo medyczne – podobno miała zostać prawniczką. Z racji swojego wzrostu
ciągnie ją do koszykówki, pływania, a weekendami tańczy.
Klaudia: Uwielbiam kontakt z ludźmi, pracę zespołową i nowe wyzwania. Jestem niespokojnym duchem, więc nieustannie szukam w pracy i poza nią nowych obszarów działania. Doceniam Wielkie Kobiety, które wywalczyły swoją pozycję w świecie medycyny – traktuje je jako przewodniczki, które wskazują nam ścieżki rozwoju.

Dzięki Polkom w Medycynie mamy szansę wspólnie zbudować grupę prężnie działających medyczek. Kobiet, które dzięki swojej wiedzy i wzajemnej współpracy będą tworzyć wiele innowacyjnych projektów i spełnią swoje naukowe marzenia.

lek. Aleksandra Śremska

Aleksandra Śremska – specjalistka medycyny rodzinnej; absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Prawa Medycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania w ochronie zdrowia; wiceprzewodnicząca Komisji ds. Młodych Lekarzy działającej przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej; aktywny członek Porozumienia Rezydentów; od lat zaangażowana w pracę na rzecz środowiska lekarskiego; w polkiwmedycynie zajmuje się głównie projektami związanymi z prawem pracy, zjawiskiem mobbingu w środowisku medycznym, aktywnością medyczek w życiu społecznym i publicznym.

Ewelina Jodkowska

Ewelina Jodkowska jest dyplomowaną masażystką z kilkuletnim doświadczeniem w pracy zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Od prawie pięciu lat działa w środowisku zrzeszającym żołnierzy weteranów, głównie weteranów poszkodowanych. Poświęca im swój czas i regularnie wspiera poprzez promocję masażu, aktywności fizycznej jako formy rehabilitacji oraz rekonwalescencji (zwłaszcza po ciężkich urazach m.in. amputacjach). Jest również Ratowniczką Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i wolontariuszką. Obecnie pracuje nad własną działalnością a w między czasie ciągle się doszkala.”

Razem z fantastycznym zespołem Polek w Medycynie dbamy o bezpieczeństwo i komfort pracy, przede wszystkim kobiet wykonujących zawody medyczne a także motywujemy je do samorozwoju i osiągania wyznaczonych przez siebie celów. W międzyczasie tworzę Nasz cykl Herstoria Medycyny o dzielnych medyczkach, które pokazały co znaczy siła i determinacja pań w nauce.

Współpracują z nami:

lek. Anna Brodziak
lek. Anna Brodziak

dr n. med. Agata Malenda
dr n. med. Agata Malenda