prelegentki Polkiw medycynie

Prelegentki

Przedstawiamy Wam Prelegentki, które wezmą udział w naszej kofnerencji!

Konferencja Polki w medycynie
Karolina Podsiadły Gęsikowska oraz Aleksandra Powierża, prawniczki, opowiedzą o prawach pracowniczych

Kancelaria Adwokacko- Radcowska Podsiadły- Gęsikowska, Powierża Sp. p.  została założona przez dwie prawniczki, które po latach pracy na tzw etacie, zaprzyjaźniły się i postanowiły pracować po swojemu.

W obszarze zainteresowań i praktyki zawodowej Kancelarii znajduje się prawo medyczne, szczególnie kwestie związane z odpowiedzialnością cywilną, karną i zawodową lekarzy i lekarzy dentystów oraz prawami pracowniczymi.Prawniczki reprezentują lekarzy zarówno przed sądami lekarskimi, jak i przed sądami powszechnymi. Pomagają pracownikom ochrony zdrowia przejść krok po kroku przez zawiłości i meandry prawa. Prowadzą również kompleksową, bieżącą obsługę prawną podmiotów sektora ochrony zdrowia.

Prowadzimy cieszący się dużym zainteresowaniem blog i funpage na facebook’u „Prawnik Lekarza” https://www.facebook.com/PrawnikLekarza/ gdzie przekazujemy wiedzę z zakresu odpowiedzialności podmiotów medycznych. Obecnie nasz profil obserwuje ponad 13 000 przedstawicieli środowiska medycznego. Realizując misję szerzenia wiedzy, wspieramy studentów medycyny poprzez udział w konferencjach medycznych.

Pracownicy Kancelarii regularnie publikują w magazynach „Zarządzanie Placówką Medyczną”, „Dokumentacja Medyczna w Praktyce” oraz miesięczniku PULS OIL w Warszawie. Komentujemy również bieżącą sytuację prawną na łamach dzienników: „Gazeta Prawna” i „Rzeczpospolita”.Kancelaria współpracuje również z Okręgowa Izbą Lekarską  im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie prowadząc program „Prawnik dla lekarza” oraz szkolenia z zakresu prawa medycznego. 

Anna Kotlińska, położna poprowadzi warsztaty o laktacji oraz prelekcję o szkoleniu zagranicą

Anna Kotlińska położna, IBCLC/CDL, miofunkcjonalna terapeutka, badaczka mleka kobiecego CM UJ i popularyzatorka nauki w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki. Prelegentka wielu międzynarodowych konferencji laktacyjnych. Założycielka Kliniki Laktacyjnej w Krakowie w której promuje m.in. Objaw Góry Fuji. Na co dzień pracuje w międzynarodowym zespole położnych przy tworzeniu aplikacji, kursów online dla kobiet w ciąży i karmiących. Prywatnie zgłębia kulturę Japonii. Od dnia psa jest właścicielką połamanego Lucka, kundelka. 

Ilona Stankiewicz opowie o komunikacji w zespole

Ilona Stankiewicz, mgr psychologii klinicznej, psychoonkolożka

Od kilku kat zdobywa doświadczenie w pracy z pacjentami chorymi onkologicznie i ich rodzinami na wszystkich etapach leczenia. Obecnie pracuje w Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych oraz Klinice Onkologii UCK WUM oraz Fundacji Onkologicznej Rakiety. 

Członkini  Polskiego Towarzystwa  Psychoonkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Od tego roku rozpoczyna całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo behawioralnej. Interesuje się  wpływem obcowania z naturą na zdrowie psychiczne oraz psychoneuroimmunologią. Prywatnie miłośniczka przyrody, leśnych i górskich wędrówek, śpiewu, muzyki i teatru. 

Justyna Wąsik na konferencji opowie o nawykach żywieniowych medyczek

Justyna Wąsik – dietetyczka poprowadzi prelekcję Słodki dowód wdzięczności to Twój wróg. Nawyki żywieniowe medyczek, w której opowie o tym, jak dyżurowanie i praca w szpitalu wpływa na nasze zdrowie. W sesji warsztatowej Justyna będzie wykonywać pomiar składu ciała dla chętnych uczestniczek. 

Justyna o sobie: Nazywam się Justyna Wąsik, z pasji i wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym. Od ponad 6 lat prowadzę gabinet dietetyczny, w którym specjalizuje się w dietach klinicznych, przede wszystkim insulinooporności, cukrzycy, a także chorobach przewodu pokarmowego, zaburzeniach hormonalnych, chorobach skóry i chorobach onkologicznych. Zdecydowana większość moich pacjentów, to osoby chorujące na otyłość, dlatego staram się stopniowo wprowadzać zmiany w żywieniu tych osób i dojść do źródła problemu.

Empatia i zrozumienie są dla mnie ogromnie ważne w relacji z pacjentem. W swojej pracy łączę naukę medyczną z psychologią, ponieważ racjonalne podejście, dieta dostosowana do preferencji pacjenta pozwalają osiągnąć trwałą zmianę nawyków żywieniowych i poprawę stanu zdrowia, a na tym mi najbardziej zależy.

lek. Małgorzata Osmola
zdjęcie: Patrycja Płanik Photography

lek. Małgorzata Osmola Na konferencji powie o tym, jak wspierać kobiety w medycynie.

Małgorzata Osmola jest onkolożką w trakcie specjalizacji, w ramach Szkoły Doktorskiej  WUM realizuje polsko-francuski doktorat o nowotworach przewodu pokarmowego. Szkolenie specjalizacyjne odbywała częściowo we Francji, pracowała również na misji medycznej w Rwandzie.

Inicjatywa Polki w medycynie i pomysł zorganizowania konferencji wspierającej kobiety wzięły się z osobistego doświadczenia trudności w znalezieniu mentora, który poprowadziłby mnie na początku ścieżki naukowej. Jeżdżąc na konferencje zauważyłam również, że kobiety w polskiej nauce i klinice są zupełnie niewidoczne, niedoceniane, są od „brudnej roboty”. Praca w innych krajach otworzyła mi oczy na to, jak może wyglądać medycyna i traktowanie kobiet. Wymiana doświadczeń z medyczkami pokazała, że każda z nas ma problemy, czasem zupełnie inne, a czasem bardzo podobne. Ale jedno jest pewne, musimy rozmawiać i się wspierać! Świetną okazją do tego jest konferencja Polki w medycynie, którą organizujemy z OIL Warszawa. Serdecznie zapraszamy!

lek. Magdalena Flaga-Łuczkiewicz
zdjęcie: Karolina Bartyzel, OIL W Warszawie

Lek. Magdalena Flaga-Łuczkiewicz

Specjalista psychiatra, psychoterapeutka. Interesuje się zdrowiem psychicznym lekarzy i pracowników zawodów pomocowych. Prowadzi jedyną w Polsce Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Lekarzy i Studentów Medycyny, znajduje się ona przy NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie. Od 2 lat Pełnomocniczka ds. Zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Orędowniczka walki ze stygmatyzacją w psychiatrii, szczególnie w środowisku medyków.

Prywatnie mama i kociara (ma 3 przygarnięte kocice). Lubi czytać, szwendać się po nieznanych miejscach, utrwalać chwile na fotografiach. Szuka twórczych rozwiązań mniejszych i większych problemów, by małymi krokami zmieniać świat na lepsze.

prof. Beata Tarnacka powie, czy kobiety w medycynie
są od brudnej roboty

Dr hab.n.med Beata Tarnacka kieruje Kliniką Rehabilitacji WUM oraz Kliniką Rehabilitacji NIGRiR. Od wielu lat zajmuje się schorzeniami neurodegeneracyjnymi w tym parkinsonizmem oraz udarami mózgu. Jej praca habilitacyjna dotyczyła zmian w spektroskopii rezonansu magnetycznego w chorobie Wilsona, zaś praca doktorska dotyczyła etiologii udaru niedokrwiennego. W ostatnim czasie jej zainteresowania związane są z rehabilitacją neurologiczną i reumatologiczną, przede wszystkim chorób obwodowego układu nerwowego, a także urazów rdzenia oraz parkinsonizmu. Zajmuje się leczeniem bólu oraz neurofizjologią. Ukończyła Akademię Medyczną w Katowicach, w latach 1995 – 1996 po stażu dyplomowym pracowała, jako asystent w Zakładzie Fizjologii Śląskiej Akademii Medycznej. Pracowała w Klinice Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, początkowo jako młodszy asystent, następnie jako doktorantka, następnie od 2003 r. do 2009 r. była adiunktem w II Klinice Neurologii. W latach 2009-2010 pracowała na stanowisku asystenta w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie Jeziorna.
Obecnie kieruje 2 grantami NCBiR. Jej łączny IF wynosi 70,97, cytowana w 586 pacach. 

lek. Klaudia Gutowska opowie o miejscu pracy dobrym dla kobiety

Klaudia Gutowska lekarka stażystka realizująca doktorant w ramach Szkoły Doktorskiej WUM, kontraktor badań naukowych i członkini Zarządu Polek w Medycynie. Prelegentka wielu międzynarodowych i krajowych konferencji medycznych, autorka i współautorka publikacji z dziedziny endokrynologii i onkologii klinicznej. Jej pasją jest endokrynologia, innowacje w medycynie oraz prawne aspekty działalności lekarzy. W życiu zawodowym chce łączyć pracę w szpitalu i w laboratorium. Ciągle szuka nowych wyzwań i uparcie dąży do osiągnięcia wymarzonych celów. Prywatnie jest szczęśliwą żoną, tancerką i miłośniczką domowych wypieków. W jej życiu nie ma barier – są tylko nowe możliwości.

lek. Ligia Kornowska opowie o medycynie i biznesie

lek. Ligia Kornowska lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Wyróżniona na liście Forbesa „25 under 25” w kategorii „Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych.  Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

lek. Alicja Baska Przeprowadzi warsztaty: Dbam o siebie, czyli jak przygotować wartościowy posiłek na dyżur?

Alicja Baska lekarka, nauczycielka akademicka w Zakładzie Medycyny Stylu Życia Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, rezydentka zdrowia publicznego, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana specjalistka medycyny stylu życia International Board of Lifestyle Medicine (IBLM Diplomate).

Współzałożycielka i Dyrektor Organizacyjna Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Członkini Zarządu i Director of Communications w European Lifestyle Medicine Council. Członkini Advisory Council Global Positive Health Institute.

Prelegentka i organizatorka wielu konferencji medycznych poświęconych zdrowemu stylowi życia w prewencji i leczeniu chorób przewlekłych. Współautorka publikacji „Medycyna stylu życia”, pasjonatka i propagatorka medycyny kulinarnej i diety planetarnej. Uwielbia roślinnie gotować, jeść i dzielić tę pasję z innymi. 

dr n. med. Agata Malenda Przeprowadzi wykład zatytułowany  Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim.

dr n. med. Agata Malenda  szpitalna oraz ambulatoryjna internistka, w trakcie specjalizacji z hematologii. Z pasji lekarka hospicjum domowego, członkini kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci. Słuchaczka studiów podyplomowych SWPS „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia”.

Prywatnie matka trzech synów, żona triathlonisty, opiekunka psa, kota i królika. Ogarniaczka życia oraz mistrzyni zaginania czasoprzestrzeni. Wyzwania logistyczne oraz rozwiązywanie skomplikowanych problemów to jej konik. Wierzy, że kluczem do sukcesu jest elastyczność, a także determinacja w przebijaniu się przez chaos codzienności. Wsparcia szuka w ludziach, w górach oraz w jodze. 

lek. Małgorzata Nowosad opowie o wyzwaniach w specjalizacjach zabiegowych

lek. Małgorzata Nowosad chirurżka, prezeska i inicjatorka idei Fundacji Kobiety w chirurgii. Ukończyła I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM. Uczestniczka wielu staży oraz konferencji w kraju i zagranicą. Jej zawodową pasją jest chirurgia transplantacyjna, małoinwazyjna oraz medycyna ratunkowa. Od zawsze zaangażowana w działalność charytatywną – jako liderka zespołów i projektów, szefowa szkoleń i mentorka. Posiada naturalną umiejętność gromadzenia wokół siebie ludzi gotowych przenosić z nią góry. Pomysł założenia Fundacji zrodził się z jej osobistych zawodowych doświadczeń. Pragnie stworzyć miejsce, w którym kobiety pracujące w specjalizacjach zabiegowych będą czuły, że nie są same i otrzymają realne wsparcie – tak by mogły mierzyć wysoko i daleko. W wolnych chwilach lubi gotować i grać na pianinie. Miłośniczka outdooru i podróży. Na liście zrealizowanych przez nią marzeń pierwsze miejsce zajmuje podróż dookoła świata z córką Tosią – https://ztoskadookolaswiata.wordpress.com/

Dziękujemy, że z nami jesteście!